Zgłoś uwagę

Zbigniew Maćków prezentował Osiedle Nowe Żerniki

W dniach 4-5 listopada odbyła się w Warszawie konferencja poświęcona zrównoważonemu budownictwu w Polsce i przykładom jego dobrych praktyk. W dwudniowym spotkaniu wziął udział kurator Wrocław ESK 2016 ds. architektury, Zbigniew Maćków

Celem konferencji była edukacja i wymiana doświadczeń na rzecz jakości budowania. Poszczególne bloki tematyczne konferencji prezentowały najlepsze praktyki projektowania i wykonawstwa budynków o różnych funkcjach ze szczególnym naciskiem na zagadnienia oszczędności energii, klimatu wewnętrznego i eksploatacji. W programie konferencji znalazła prezentacja na temat Osiedla Nowe Żerniki, które jest jednym z flagowych projektów w ramach architektonicznego programu ESK 2016 we Wrocławiu.

Więcej i konferencji można przeczytać: T U T A J.

Nowe Żerniki
Nowe Żerniki (WuWA 2) to modelowe osiedle, które powstanie w zachodniej części Wrocławia, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów. Inspiracją dla jego budowy stała się wystawa "Mieszkania i miejsca pracy" (Wohnungs – und Werkraumausstellung – WuWA) zorganizowana we Wrocławiu w 1929 roku przez śląski oddział Deutsche Werkbundu. Ekspozycja ta, składająca się z wielkiej wystawy oraz wzorcowego osiedla wzniesionego w rejonie ul. Zielonego Dębu, okazała się jednym z najciekawszych eksperymentów architektonicznych ubiegłego stulecia. Nowe Żerniki są elementem programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i mają stanowić jedną z materialnych pozostałości po wydarzeniach roku 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Nowe Żerniki Nowe Żerniki

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail