Zgłoś uwagę

Wrocławski Program Wydawniczy z nominacjami do WARTO

Aż trzy z pięciu książek nominowanych do nagrody kulturalnej WARTO w kategorii "Literatura" powstały dzięki Europejskiej Stolicy Kultury.

W kategorii literackiej w dziewiątej edycji nagrody kulturalnej WARTO wśród nominowanych znalazły się książki poetyckie „Szepty i szyki” Kamila Zająca (wyd. Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza) oraz „Państwo przodem” Rafała Różewicza (wyd. Fundacja Duży Format). Oba tytuły otrzymały w 2016 r. dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Wśród nominowanych znalazła się również Ewa Jarocka z książką „Nie ma dobrych ludzi”, wydaną dzięki nagrodzie w II edycji Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na książkę poetycką.

WARTO jest nagrodą dla młodych twórców przyznawaną przez Gazetę Wyborczą Wrocław we współpracy z miastem Wrocław oraz Archicomem. Wśród laureatów w kategoriach: film, teatr, literatura, muzyka, sztuki wizualne, znaleźli się między innymi reżyser i scenarzysta Kuba Czekaj, aktor Bartosz Porczyk, poeta Konrad Góra, a także zespół Mikromusic.

Zapraszamy do głosowania na Nagrodę Publiczności – plebiscyt ruszy 24 lutego na stronie internetowej i facebookowym profilu Gazety Wyborczej Wrocław. Laureatów wszystkich kategorii poznamy 9 marca.

Książki „Szepty i szyki” oraz „Państwo przodem” można nabyć na www.sklep.wroclaw2016.strefakultury.pl oraz w Infopunkcie Barbara.

Wrocławski Program Wydawniczy jest projektem zapoczątkowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem jest wspieranie wydawców w publikowaniu książek i czasopism wrocławskich autorów oraz dotyczących tematów związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Następny nabór do Programu przewidujemy na kwiecień 2017 r.

Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na książkę poetycką był częścią Festiwali Literacko-Artystycznego preTEXTY 2016, współorganizowanego przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Książki WPW szepty jarocka-nie_ma_dobrych_ludzi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail