Zgłoś uwagę

Spacer po osiedlu Europejskiej Stolicy Kultury

W pewien wiosenny poranek 8 lat temu, powstał zalążek pomysłu związanego z modelowym osiedlem, a dwa lata później - 20 grudnia 2011 roku rozpoczęły się warsztaty projektowe. Nikt jeszcze nie wiedział, że będzie nazywało się Nowe Żerniki.

Dziś pierwsi mieszkańcy opalają się na trawie, która rośnie wokół ich nowych domów. Bez mała 700 mieszkań tworzy już zarys osiedla, a kolejne 800 powoli wychodzi z ziemi. Są gotowe drogi, chodniki, infrastruktura techniczna, rosną drzewa i trawa. Trzy zawiązane kooperatywy mieszkaniowe widzą już kształt swoich przyszłych domów, lokalny bazarek ma już prąd i wodę, kończy się budowa żłobka, a za chwilę zaczyna domu seniora z przedszkolem i ośrodka kultury. Spacerując można poczuć nowe miasto i zacząć weryfikować wszystkie założenia z rzeczywistością.

W ramach programu architektonicznego ESK Wrocław 2016 ukazała się książka Danieli Szymczak opisująca niecodzienną historię powstawania i budowy Nowych Żernik. Jej oficjalne ukazanie się jest idealną okazją do spotkania i porozmawiania o wszystkim co się zdarzyło i co się jeszcze wydarzy. Będzie można pospacerować po osiedlu, posłuchać architektów, pospierać się o pryncypia, porozmawiać z deweloperami i pooglądać mieszkania pokazowe. Mamy nadzieję, że przede wszystkim będzie można poczuć się w dobrym mieście.

Zapraszamy na spotkanie i spacer po osiedlu: sobota, 10.06 od godz. 10:00 do 14:00 /zbiórka pod bunkrem Konwiarza - przyszły Dom Kultury, od strony ul. Poelziga

Serdecznie zapraszamy!

http://nowezerniki.pl/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

nowe żerniki wizualizacja nowe żerniki osiedle esk 2016

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail