Zgłoś uwagę

Sound Art: dyskusja panelowa w Barbarze

Tematem dyskusji będzie sound art rozumiany jako przygoda odkrywania nowych spojrzeń, interpretacji i możliwości działań w świecie dźwięku. Jako próba uchwycenia fenomenu zmiany perspektywy słyszenia. Eksperyment i wyzwanie, gest i nasłuchiwanie jego pogłosu. Zastanowimy się zarówno nad wielorakością definicji tego kierunku sztuki współczesnej, jak i nad możliwymi formami i kierunkami jego rozwoju.

Podczas dyskusji zostaną zaprezentowani artyści – Ryoko Akama, Alfredo Costa Monteiro, Noid i Klaus Filip, w kontekście ich prac dźwiękowych, które powstały podczas tegorocznych wizyt studyjnych w Sokołowsku. Dyskusję prowadzić będzie Daniel Brożek.

Po raz trzeci już Biuro Wrocław 2016 w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro wspólnie z Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ zaprosiło twórców z zagranicy do Sokołowska. A-i-R Sanatorium Dźwięku Sokołowsko to powstały w marcu 2016 roku program rezydencji dla kompozytorów, improwizatorów i artystów dźwiękowych, którzy efekty swojej pracy prezentują w ramach Festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku właśnie.
Sanatorium Dźwięku. [link]

W 2016 roku Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ wspólnie z Programem Rezydencji Artystycznych AIR Wro gościła ośmiu artystów tworzących na styku muzyki, nowych mediów i performensu (m.in. Martin Howse, Keith Rowe, Mario de Vega, Alessandro Bosetti).
16 sierpnia, Barbara, Świdnicka 8B, Wrocław.
http://airwro.wroclaw2016.strefakultury.pl/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Sanatorium-kafel

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail