Zgłoś uwagę

Rusza obowiązkowa impreza dla wszystkich osób związanych z animacją kultury

Druga edycja NieKongresu Animatorów Kultury odbędzie się na łące w Lubiążu między 7 – 9 lipca 2016 r., w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jest to spotkanie osób z całej Polski, związanych z tym typem działalności. Poświęcone zostanie dyskusjom na temat świadomości i powinności wykonywanego przez nich zawodu. Organizatorami wydarzenia są: Biuro Festiwalowe Imprat 2016, Narodowe Centrum Kultury, Forum Kraków oraz Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych.

NieKongres Animatorów Kultury jest próbą stworzenia mapy środowisk animacji kultury w naszym kraju, w przestrzeni plenerowej oraz największą imprezą w Polsce poświęconą tej branży. Jego celem jest zainspirowanie do autorefleksji i prezentacji różnych środowisk, organizacji i instytucji.  Organizatorzy wydarzenia chcą skupić uwagę uczestników na idei Europejskiej Stolicy Kultury, obszarze Dolnego Śląska oraz Lubiążu. Mieście, w którym NieKongres będzie realizował swoje działania przy jednym z największych festiwali w Polsce - Slot Art Festiwalu. Obie imprezy dzielić będzie od siebie jedynie wąska ulica, gdzie uczestnicy obu eventów, będą swobodnie wędrować pomiędzy jednym a drugim wydarzeniem.

Gości czekają codzienne spotkania z gośćmi specjalnymi, otwarte strefy aktywności - czyli programy przygotowane przez instytucje i organizacje partnerskie, ścieżki autorskie stanowiące możliwość pracy w różnych grupach roboczych moderowanych przez zaproszonych kuratorów. W sumie ponad dwadzieścia stref tematycznych oraz szesnastu przewodników, którzy pomogą poruszać się uczestnikom po wydarzeniu, w sposób najbardziej dla nich kompleksowy. Szczegółowy program można znaleźć na stronie Platformy Kultury. Nietypowa nazwa i forma dla tego spotkania wynika z odrzucenia sztywnej i sformalizowanej formy, która pozostaje w sprzeczności z ideą zawodu animatora. Aby zachować swobodę oraz autentyczność pomysłu, zdecydowano się na zrealizowanie projektu pod przekorną nazwą NIeKongres, a miejscem jego realizacji została łąka, która stanowi symbol pracy twórczej, wypełnionej rozmaitymi aktywnościami.

 

Slot Art. Festiva to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce. Ponad dziesięć lat organizowany jest na terenie jednego z największych w Europie kompleksów pałacowych klasztornych w Lubiążu, koło Wrocławia. NieKongres Animatorów Kultury odbędzie się obok i w trakcie Slot Art Festivalu, który odbywa się w dniach 5-9 lipca 2016. Spotkanie tych dwóch wydarzeń będzie okazją do wzajemnego poznania się, nawiązania kontaktów i obserwowania dobrych praktyk.

Linki:
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE na temat NieKongresu: http://www.platformakultury.pl/kategorie/niekongres2016_idea.html
Zapraszamy również do zapoznania się z naszą PLAYLISTĄ na kanale YouTube: http://bit.ly/239chQs

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

niekongres

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail