Zgłoś uwagę

Rusza konkurs na menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45

W środę, 10 stycznia rusza konkurs na nowego menedżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla aktywności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. Nabór skierowany jest do osób i podmiotów, które opracują i wdrożą pomysły na działalność Pracowni w 2018 roku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lutego. 

Pracownia Komuny Paryskiej 45 jest przestrzenią dla działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi artystami i animatorami. Podejmowane tu działania kulturalne mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłużej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego Przedmieścia Oławskiego. Pracownia jest otwarta dla mieszkańców w każdym wieku – dotychczas prowadzono tu zarówno zajęcia artystyczne dla najmłodszych, jak i programy aktywizacyjne dla seniorów, czy też wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne dla wszystkich mieszkańców Osiedla.

Kulturalna aktywność na Przedmieściu
Celem działalności Pracowni jest bezpłatne upowszechnianie kultury i przyciąganie mieszkańców do uczestnictwa, a także organizacja wydarzeń kulturalnych i animacyjno-społecznych. – Czekamy na zgłoszenia pomysłów, które zaangażują mieszkańców i wykorzystają potencjał Przedmieścia Oławskiego i wrocławian. Poszukujemy menedżerów z programem na działania w Pracowni od marca do grudnia 2018 roku – mówi Bartosz Zubik, koordynator konkursu. Dzięki otwartej formule w konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego i innych części Wrocławia, jak i organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, czy też podmioty gospodarcze. Zwycięzcy na realizację swojego programu otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 35 tysięcy złotych, do ich dyspozycji oddane zostanie wyposażenie techniczne Pracowni, zostaną także zwolnieni z opłat za czynsz i media. Poszukiwania nowego managera Pracowni potrwają do 10 lutego. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 20 lutego 2018 roku.

→ Regulamin konkursu

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

konkurs-pracownia-kp45-kafel

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail