Zgłoś uwagę

„Raz dwa trzy” – wystawa prac fotograficznych Vereny Blok

W najbliższy wtorek zapraszamy na wernisaż prac fotograficznych Vereny Blok, która przyjechała do Wrocławia w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro. W trakcie pobytu w naszym kraju artystka w szczególny sposób zainteresowała się polskimi ślubami i weselami, którym poświęciła swój najnowszy projekt. Wyniki jej pracy będzie można zobaczyć w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) – nowej wizytówce Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Jak zaznacza artystka, „podczas rezydencji artystycznej we Wrocławiu zdecydowałam się skupić na polskich weselach. Są autentyczne w swojej tradycji; duże, wystawne, pełne znaczeń społecznych, obfite w ludzi, jedzenie i radość. Wesela te są dokładnie zaplanowane, są rytuałami posiadającymi strukturę, za pomocą której możliwe staje się uchwycenie uczuć, wspólnotowości i intymności kręgu rodziny i znajomych. Jak w każdym rytuale, jego uczestnicy przyjmują role. Wesele nie różni się od spektaklu teatralnego, w którym występują przez pewien czas i w którym relacje społeczne odgrywane są niczym na scenie. To miejsce, które należy zobaczyć. Wesela są jednymi z nielicznych uroczystości, podczas których dla ludzi naturalnym jest, że są fotografowani czy filmowani; jeśli więc bycie fotografowanym stanowi element rytuału, fotograf jest mile widziany”.
Verena Blok (1990) ukończyła Królewską Akademię Sztuk Pięknych (KABK) w Hadze w 2013 roku. Obecnie kontynuuje naukę fotografii na studiach magisterskich na AKV I St. Joost w Bredzie. W 2014 roku jej cykl „Pachnę deszczem” został wystawiony w Muzeum Stedelijk w Amsterdamie w ramach grupowej wystawy „On The Move: Współczesne opowiadanie w fotografii i projektowaniu graficznym” i podczas Transphotographiques w Lille. W 2013 roku otrzymała Nagrodę Grand Prix Poznań Photo Diploma, dzięki której cykl „Pachnę deszczem” zaprezentowany zostanie jako wystawa indywidualna w Galerii PF w Poznaniu w listopadzie tego roku.
Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WYSTAWA
„Raz dwa trzy”
Verena Blok (NL)
29/09-13/10, Barbara
wernisaż: 29/09, 19:00

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Verena Blok

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail