Zgłoś uwagę

Polish Cinema for Beginners: "Wesele"

Już w przyszły czwartek odbędzie się kolejny pokaz piątego sezonu Polish Cinema for Beginners – cyklu anglojęzycznych spotkań z klasykami polskiej kinematografii. 12 listopada zaprosimy publiczność do Kina Nowe Horyzonty na projekcję odnowionego cyfrowo “Wesela” Wojciecha Smarzowskiego.

 „Wesele” jest pełnometrażowym debiutem Wojciecha Smarzowskiego – jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych polskich reżyserów, ulubieńca polskiej publiczności i krytyki filmowej, autora filmów, takich jak „Dom zły” (2009), „Róża” (2011) czy „Drogówka” (2013), czy „Pod mocnym aniołem” (2014). Film nagrodzono wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i za granicą (3 Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, Wyróżnienie Specjalne Jury MFF w Karlovych Varach oraz nagrodę jury młodzieżowego na festiwalu w Locarno).

Ten ironiczny portret polskiego społeczeństwa połączony z gorzką komedią o tradycyjnym polskim weselu do dziś otoczony jest w Polsce kultem. Bohaterem “Wesela” jest bogaty ogrodnik z podkarpackiej wsi, który planuje wydać za mąż jedyną córkę. Chcąc pokazać się z jak najlepszej strony, zapoczątkowuje lawinę niespodziewanych zdarzeń, zmieniając uroczystość w katastrofę. A może farsę? 

Zwiastun “Wesela”: https://www.youtube.com/watch?v=cRZZveMVGTI

W kontekst filmu zebranych widzów wprowadzi Kaja Klimek - dziennikarka filmowa współprowadząca Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP (nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najlepszy program telewizyjny o tematyce filmowej). Niedawno na YouTube uruchomiła Hashtag Warsztat – vloga poświęconego popkulturze i filmom. Spotkanie z gościem jak zwykle poprowadziAdam Kruk, odpowiedzialny za program Polish Cinema for Beginners.

Pokaz „Wesela” odbędzie się 12 listopada w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19:00. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wesele

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail