Zgłoś uwagę

Fundacja Kilo Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej / Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 7 we Wrocławiu, Klubo – Świetlicą Środowiskową „Iskierka”, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu, otwartą grupą seniorów z Nadodrza chce zrealizować bezpłatne warsztaty fotograficzne skierowane do osób częściowo wykluczonych z działań kulturalnych. Projekt skierowany jest do osób mieszkających we Wrocławiu.

Wrocławianie, weźcie Wrocław w swoje ręce!

Od 1 do 15 kwietnia można składać wnioski do projektu "mikroGRANTY ESK 2016". Jest to program Współorganizacji Projektów, dzięki któremu każdy może zrealizować swój pomysł na działanie kulturalne, społeczne czy edukacyjne w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Do piątku, 15.04 przyjmowane są wnioski o wsparcie w ramach projektu mikroGRANTY.  Dziś i jutro, pomiędzy 17.00 a 19.00 można jeszcze spotkać się z zespołem i skonsultować swoje pomysły na kulturalne ożywienie miasta. MikroGRANTY ESK 2016 to Program Współorganizacji Projektów, dzięki któremu każdy może zrealizować swój pomysł na działanie kulturalne, społeczne czy edukacyjne w ramach ESK. Maksymalna kwota o jaką można się starać to 5000 złotych.

Wrocławianie, weźcie Wrocław w swoje ręce!
mikroGRANTY ESK 2016 to Program Współorganizacji Projektów, dzięki któremu każdy może zrealizować swój pomysł na działanie kulturalne, społeczne czy edukacyjne w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. W każdym wrocławianinie i wrocławiance drzemią niewykorzystane pokłady kreatywności. Jednak przekucie tego olbrzymiego potencjału obywatelskiego na realne działania wymaga wsparcia w postaci koordynacji działań, pomocy administracji oraz logistycznej, jak również choćby niewielkiego zastrzyku gotówki. Właśnie tym potrzebom wychodzimy naprzeciw.

Projekt został doceniony przez jury w kwietniowym naborze mikroGRANTÓW.

Przedmieście Oławskie potocznie nazywane „Trójkątem Bermudzkim”, było niegdyś jedną z reprezentacyjnych dzielnic Wrocławia. Po II wojnie światowej sukcesywnie niszczało, a ostateczny cios zadała powódź w 1997 roku. Przez te wszystkie lata Przedmieście Oławskie zmieniało swój charakter, stawało się coraz bardziej zapuszczone i niedostępne. Jednak na „Trójkącie” życie toczy się nadal, a wśród zniszczonych kamienic i na zapomnianych przez Boga podwórkach, dalej słychać okrzyki i śmiechy dzieci.

W sierpniu 2016 roku, w ramach specjalnej edycji mikroGRANTÓW, zorganizowanej pod hasłem „Podziel się energią”, wrocławianie zostali zaproszeni do podzielenia się swoimi pasjami z innymi mieszkańcami miasta. Z nadesłanych 74 inicjatyw wybrano 15 unikatowych pomysłów na warsztaty, spotkania, wymianę umiejętności i czerpania wzajemnie ze swoich doświadczeń - łącznie odbyło się aż 81 spotkań, w których uczestniczyło ponad 450 osób! Ostatnia w tym roku, specjalna edycja mikroGRANTÓW  ESK 2016 zrealizowana została pod patronatem i przy wsparciu KOGENERACJI S.A z Grupy EDF.

Zakończyliśmy nabór do edycji 13. mikroGRANTÓW. Do grona ośmiu zwycięskich projektów (o których możecie przeczytać TUTAJ) dołączają dzisiaj dwa kolejne. Między 13 a 20 maja oddawaliście/-łyście głosy na swoje ulubione inicjatywy. Zapraszamy na mikroAGORĘ - spotkanie wszystkich autorów i autorek pomysłów.

mikroGRANTY ESK 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania ze wszystkich dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym.  Zostały już tylko dwa dni na złożenie wniosków w naborze. Nie zwlekajcie!

Lato w mieście? Pełne kultury! W wakacyjnym programie Biura Wrocław 2016 coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy serwowanej z odrobiną szaleństwa muzyki klasycznej, polskiej rzeźby na najwyższym, światowym poziomie, sztuk (zarówno pięknych, jak i walki) wprost z Dalekiego Wschodu czy kulturalnego spędzania czasu na łonie natury. Przed nami XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta (2 lipca - 27 sierpnia) - jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych przeglądów muzyki organowej w Polsce i Europie, podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni za sprawą festiwalu Nihon No Nami (10 i 11 czerwca), wystawa - hołd dla Magdaleny Abakanowicz - fenomenalnej artystki światowej sławy oraz atrakcje dla mieszkańców Wrocławia w ramach programów mikroGRANTY i Sąsiadujemy.

Tegoroczne działanie to kontynuacja projektu Warzywny Ogród Społeczny, który zrealizowaliśmy w 2016 roku. Jest to to interdyscyplinarny projekt integracyjny realizowany od 18 czerwca do 22 lipca na Placu Społecznym w ramach 13. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK Wrocław 2016.
Uwaga! Ze względu na niesprzyjącą prognozę pogody, Ogródek Społeczny na Placu Społecznym odbędzie się w niedzielę 18 czerwca.

W 14. edycji mikroGRANTÓW, przesłaliście do nas 59 pomysłów działań na otwartych przestrzeniach Wrocławia! W najbliższych dniach Zespół mikroGRANTÓW będzie pracował nad oceną formalną. Następnie wszystkie inicjatywy zostaną przekazane do dwuetapowej oceny komisji. Wyniki ogłosimy przed 7 lipca.

Chcesz zorganizować grę miejską na Fabrycznej, sąsiedzki piknik na Psim Polu lub osiedlowy festyn dla dzieci na Krzykach? A może wraz z przyjaciółmi ze Śródmieścia spisać historię Waszej ulicy lub zaanimować życie najbliższego podwórka organizując na nim warsztaty? Masz pomysł, by wziąć osiedle w swoje ręce? Czekamy na Ciebie i Twoje pomysły na działania w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic! 

W tym roku jesteśmy już po dwóch naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a do 15 sierpnia czekamy na Wasze pomysły do Edycji 15. – specjalnej. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym, gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W Edycji 15. mikroGRANTÓW, ostatniej w tym roku, przesłaliście do nas 32 pomysły działań na czterech obszarach Wrocławia! W najbliższych dniach Zespół mikroGRANTÓW będzie pracował nad oceną formalną. Następnie wszystkie inicjatywy zostaną przekazane do dwuetapowej oceny komisji. Wyniki ogłosimy przed 11 września.

W tym roku jesteśmy już po wszystkich trzech naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a projekty z nich będziemy realizować do końca tego roku. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym, gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Zapraszamy do Barbara: infopunkt / kawiarnia / kultura na cykl wtorkowych pokazów filmowych i dyskusji. Drugim prezentowanym tytułem jest "Zaraza" Romana Załuskiego. W filmie reżyser tworzy fabularną opowieść na bazie autentycznego zdarzenia z historii Wrocławia: epidemii czarnej ospy, która miała miejsce w naszym mieście w 1963 roku. Bohaterem filmu jest fikcyjna postać - doktor Adam Rawicz, który jako pierwszy rozpoznaje chorobę, ale nikt nie chce mu uwierzyć. Wstęp wolny!

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail