Zgłoś uwagę

Laboratorium Ruchu ESK 2016. Kolejna odsłona

Już 19 marca o godz. 19:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8c) odbędzie się kolejna taneczna i performatywna odsłona w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016, które tym razem swoich inspiracji szuka w m.in. malarskiej twórczości Beksińskiego.

Performance Butoh inspirowany malarstwem Beksińskiego stanie się dziełem dwójki artystek: Joan Laage – Kogut Butoh (Seattle/USA) oraz Sylwii Hanff – Limen Butoh (Warszawa/Polska). 

Tematem poszukiwań artystycznych będzie podkreślany przez Beksińskiego oraz krytyków, niewystarczająco zbadany, choć niosący ogromny potencjał twórczy, związek jego malarstwa z muzyką - punkty styczne w architektonice utworu muzycznego i architektonice obrazu: „To co jest namalowane, nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne jest, jak to działa w sensie dźwięku, formy i dźwięku koloru położonych w tym a nie innym miejscu. A więc posługuję się kształtem, ale dla celów, które nazwałbym celami muzycznymi”. Stąd nasza idea sięgnięcia do języka muzyki współczesnej i formy video-partytury tworzonej przez Roberta Jędrzejewskiego. 

Inspiracją jest również omawiana przez znawców Beksińskiego forma malarska zbliżona do pełnoplastycznej rzeźby. Z tej inspiracji powstaną kostiumy-maski autorstwa Moni Worsztynowicz.

Więcej o pozostałych wydarzeniach w ramach tegorocznej edycki Laboratorium Ruchu ESK 2016, odbywającej się pod hasłem "Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange" można znaleźć: T U T A J 


 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Laboratorium Ruchu ESK 2016

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail