Zgłoś uwagę

Grzegorz Hetman z nagrodą za poetycki debiut książkowy

Tomik „Putzlaga” Grzegorza Hetmana, dofinansowany we Wrocławskim Programie Wydawniczym, zajął II miejsce w konkursie im. Artura Fryza na najlepszy debiut literacki 2016 roku.

Jurorzy XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza na Najlepszy Poetycki Debiut Książkowy 2016 Roku, odbywającego się w ramach festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie, zdecydowali o przyznaniu II nagrody Grzegorzowi Hetmanowi. Tomik „Putzlaga”, wydany przez Towarzystwo na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, został dofinansowany ze środków Wrocławskiego Programu Wydawniczego w 2016 roku.

III miejsce w konkursie zajęła Ewa Jarocka za książkę „Nie ma dobrych ludzi”, wydaną dzięki nagrodzie w II edycji Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na książkę poetycką.

Konkurs im Artura Fryza na Najlepszy Poetycki Debiut 2016 roku był częścią festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie. Festiwal z trzynastoletnią tradycją składa się z dwóch konkursów poetyckich oraz cyklu debat i spotkań autorskich.

Książkę „Putzlaga” Grzegorza Hetmana można nabyć na www.sklep.wroclaw2016.strefakultury.pl oraz w Infopunkcie Barbara przy ul. Świdnickiej 8c.

Wrocławski Program Wydawniczy jest projektem zapoczątkowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem jest wspieranie wydawców w publikowaniu książek i czasopism wrocławskich autorów oraz dotyczących tematów związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Następny nabór do programu przewidujemy na kwiecień 2017 r.

Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na książkę poetycką był częścią Festiwali Literacko-Artystycznego preTEXTY 2016, współorganizowanego przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Grzegorz Hetman Putzlaga i inne wiersze

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail