Zgłoś uwagę

Dzieje się w mikroGRANTACH ESK Wrocław 2016!

W tym roku mikroGRANTY ESK Wrocław 2016 są już po wszystkich trzech naborach, a projekty z nich będą realizowane do końca 2017 roku. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniową informacją gdzie i kiedy można szukać bezpłatnych wydarzeń realizowanych w ramach mikroGRANTÓW!

Ołbiński Ogród Otwarty / Warsztaty: „Zróbmy to! Budujemy wspólnie Ołbiński Ogród Otwarty”

Ołbiński Ogród Otwarty (OOO) to pierwszy otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia ogródek działkowy. Inauguracyjne działania w sierpniu, wrześniu i październiku pozwolą na stworzenie przestrzeni wspólnej do aktywnego spędzania czasu wolnego.

W niedzielne przedpołudnie, podczas drugiego spotkania na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym, odbędą się warsztaty stolarsko – remontowo – ogrodnicze, na których realizowany będzie plan zagospodarowania działki, który powstał na warsztatach w ubiegłą niedzielę. Pod okiem opiekunów ogrodu zostaną wspólnie zamontowane elementy wyposażenia działki – inspekty ogrodowe, siedziska oraz ławki, altana i płot zostaną odświeżone, przestrzeń uporządkowana, a rośliny posadzone. Po pracy, wśród krajobrazu ołbińskich ogródków działkowych, czeka wspólny odpoczynek przy przekąskach.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach i warsztatach:

20.08.2017 | od 11:00 do 15:00
ul. Reja 65 / ROD „Westerplatte”
Dołącz do wydarzenia na FB

Cztery zmysły to w sam raz - edycja zielona

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu „Cztery zmysły to w sam raz”. Jest to kontynuacja cieszącego się dużym zainteresowaniem projektu zrealizowanego w 2016 roku w ramach edycji specjalnej mikroGRANTÓW „Podziel się Energią”. Tym razem podczas dwóch letnich weekendów odbędą się spotkania w plenerze. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję bezwzrokowo poruszać się specjalną trasą po Parku Stanisława Tołpy, samodzielnie z białą laską oraz w towarzystwie przewodnika, mobilizując do większej aktywności pozostałe zmysły. Przy specjalnym stanowisku zapoznają się ze sprzętami ułatwiającymi funkcjonowanie osobom słabowidzącym i niewidomym. Warsztaty zakończymy wspólnym spacerem po Śródmieściu.

Rekrutacja na warsztaty rusza w poniedziałek 21.08.2017. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do wysyłania swoich zgłoszeń na adres: czteryzmysly@wroclaw2016.pl.

26.08.2017 i 02.09.2017
Park Stanisława Tołpy
Dołącz do wydarzenia na FB

Karłowickie przekąszanie, czyli wędrujący stoliczek - nakryj - się

Karłowickie przekąszanie to kulinarny spacer po dzielnicy. Uczestnicy spaceru wędrują ze stoliczkiem – nakryj – się odwiedzając miejsca zapomniane lub walczące o ocalenie od zapomnienia. Na każdym postoju stoliczek nakrywa się obrusem i zapełnia przekąskami przygotowanymi wcześniej przez uczestników. Trasa stoliczka będzie przebiegała przez: ul Koszarową, plac Piłsudskiego, karłowicki Brodzik, podwórko przy opuszczonej kamienicy na ul. Długosza 9. Na trasie ugoszczą uczestników: Yemsetu, Cukiernia i kawiarnia GOLD CAFE oraz Browar Stu Mostów. Ponadto pojawią się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji działających na Karłowicach. W każdym spacerze udział weźmie 15 uczestników. Uczestnictwo jest bezpłatne i dostępne dla każdego. Wszystkich sympatyków  Karłowic jak i kulinarnych doznań zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: karlowice.gotuja@wroclaw2016.pl, dołączając uzasadnienie swojego udziału w spacerze(w dowolnej formie). Do samego spaceru uczestnik ma za zadanie przygotować przekąskę według dowolnego pomysłu. Na produkty do tego celu przewidziane są środki w budżecie. Zgłoszenia przyjmowane są do 21.08 (na pierwszy spacer), do 28.08 (na drugie spacer).

26.08.2017 | od 12:00
02.09.2017 | od 12:00

Start: ul Koszarowa (przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego)
Dołącz do wydarzenia na FB

Zróbmy swoje miasto 2. - od idei do realizacji

Zapraszamy na drugą edycję warsztatów urbanistycznych zrealizowanych w ramach IV edycji mikroGRANTÓW w 2015 roku. Tym razem dzieci z Przedmieścia Oławskiego poznają cały proces powstawania projektu zagospodarowania przestrzennego, od koncepcji na papierze po realizację w przestrzeni jednego z podwórek tzw. Trójkąta. Razem z prowadzącymi dzieci zaprojektują i wykonają elementy małej architektury wzbogacającej rewitalizowaną przestrzeń. Wydarzenie odbędzie się na podwórku między ulicami Kościuszki / Więckowskiego / Traugutta. W pierwszy weekend na podwórku zostanie stworzony plan przedsięwzięcia wraz z  architektami, urbanistami, planistami i inżynierami. W kolejny plany zostaną wprowadzone w czyn, a następnie uhonorowane piknikiem.
Zapisy na cykl warsztatów: zrobmymiasto@wroclaw2016.pl

27.08.2017 | od 16:00
02.09.2017 | od 11:00
03.09.2017 | od 11:00

Zbiórka: Pomarańczarnia przy Placu Zgody
Dołącz do wydarzenia na FB

ZOBACZ WROCŁAW! – gra miejska dla osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu

Grupa Okamgnienie, działająca na rzecz osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu, organizuje grę miejską ZOBACZ WROCŁAW! II w ramach Edycji 14.—specjalnej mikroGRANTÓW Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

MikroGRANTY ruszają z naborem do gry miejskiej ZOBACZ WROCŁAW! II - zachęcamy wszystkie osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także pozostałych aktywnych Wrocławian (i nie tylko) do udziału! Gra odbędzie się w sobotę 23 września na zielonych terenach Wrocławia (okolice Parku Szczytnickiego i Pergoli). W grze wezmą udział czteroosobowe drużyny, w których skład wchodzić będą osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu oraz wolontariusze i asystenci. Będzie można zmierzyć się z niecodziennymi zadaniami, do przełamywania kolejnych barier oraz do dzielenia niezapomnianych wrażeń z innymi uczestnikami wydarzenia!

Osoby, które chciałyby dołączyć do drużyn, prosimy o kontakt drogą mailową: zobacz.wroclaw@wroclaw2016.pl do dnia 30 sierpnia 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do współpracy również wolontariuszy, którzy wraz z nami chcieliby pokazać Wrocław uczestnikom gry. Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą mailową na powyższy adres.

23.09.2017 | od 12:00
Zielone tereny Parku Szczytnickiego i Pergoli
Dołącz do wydarzenia na FB

fot. Jerzy Wypych

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

przedmiescie-olawskie-13-07-jerzywypych-5_kwadrat mikro-ludzie-wywczasowi (5)-32756 ogrodekspoleczny-chwasty-jerzywypych-1 mikro-ludzie-wywczasowi (12)-25160 przedmiescie-olawskie-13-07-jerzywypych-5 mikro-ludzie-wywczasowi (14)-66254 przedmiescie-olawskie-13-07-jerzywypych-11 mikroagora-jerzywypych-3

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail