Zgłoś uwagę

Dzieje się w mikroGRANTACH ESK Wrocław 2016!

W tym roku jesteśmy już po wszystkich trzech naborach do programu mikroGRANTY ESK Wrocław 2016, a projekty z nich będziemy realizować do końca tego roku. Dzieje się u nas coraz więcej, dlatego też, co tydzień będziemy Was informować o tym, gdzie i kiedy możecie nas szukać w mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Cztery zmysły to w sam raz - edycja zielona
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Cztery zmysły to w sam raz. Podczas dwóch letnich weekendów spotkamy się w plenerze. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję bezwzrokowo poruszać się specjalną trasą po Parku Stanisława Tołpy, samodzielnie z białą laską oraz w towarzystwie przewodnika, mobilizując do większej aktywności pozostałe zmysły. Przy specjalnym stanowisku będzie można zapoznać się ze sprzętami ułatwiającymi funkcjonowanie osobom słabowidzącym i niewidomym. Warsztaty zakończymy wspólnym spacerem po Śródmieściu. Zapraszamy w soboty 26.08.2017 i 02.09.2017 od 15:00 do 18:00.

Rekrutacja na warsztaty trwa. Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko i termin wybranego warsztatu należy przesłać na adres: cztery.zmysly@wroclaw2016.pl. Zapraszamy osoby od 16 roku życia. Osoby poniżej 18. roku życia proszone są o zabranie ze sobą pisemnej zgody pełnoletniego opiekuna.

26.08.2017 | od 15:00 do 18:00
Park Stanisława Tołpy
FB


Karłowickie przekąszanie, czyli wędrujący stoliczek – nakryj – się
Karłowickie przekąszanie to kulinarny spacer po dzielnicy. Uczestnicy spaceru wędrują ze stoliczkiem – nakryj – się odwiedzając miejsca zapomniane lub walczące o ocalenie od zapomnienia. Na każdym postoju stoliczek nakrywa się obrusem i zapełnia się przekąskami przygotowanymi wcześniej przez uczestników.
Trasa stoliczka będzie przebiegała przez: ul Koszarową, plac Piłsudskiego, karłowicki Brodzik, podwórko przy opuszczonej kamienicy na ul. Długosza 9. Na trasie ugoszczą nas: Yemsetu, Cukiernia i kawiarnia GOLD CAFE, Browar Stu Mostów. Ponadto spotkają się z nami zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji i nie tylko, działających na Karłowicach.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział? Wysłać zgłoszenie na karlowice.gotuja@wroclaw2016.pl, dołączając uzasadnienie (w dowolnej formie) swojego udziału w spacerze. Do samego spaceru uczestnik ma za zadanie przygotować przekąskę wg dowolnego pomysłu. Na produkty do tego celu przewidziane są środki w budżecie. Trwa rekrutacja na drugi spacer (02.09.2017, od 12:00), zgłoszenia przyjmowane są do 28.08.2017.

26.08.2017 | od 12:00
Start : ul Koszarowa (przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego)
FB 


Nakręceni Maślicami
Ekipa z Kolektywu pomysłów zaprasza na szereg działań artystycznych promujących wrocławskie Maślice. Już niedługo ruszy konkurs  „Kadry Maślic”, łapcie zatem za kamery, aparaty fotograficzne i uwieczniajcie to, czym Maślice Was zachwycają. W sierpniu i wrześniu lokalni artyści przeprowadzą warsztaty malarskie, a na początku października zapraszamy Was na wielopokoleniowe  warsztaty literackie.  

Serdecznie zapraszamy na HAPPENING PLASTYCZNY, którym będzie niezwykły pokaz artystyczny MIRACLE, czyli sióstr: Magdaleny i Natalii Cegielskich. Happening będzie miał formułę otwartą. Zapraszamy wszystkich chętnych!

26.08.2017 | od 14:00 do 16:00
Tereny zielone wokół stawu przy ul. Potokowej / Ślęzoujście.
FB


Zróbmy swoje miasto 2. – od idei do realizacji
Zapraszamy na drugą edycję warsztatów urbanistycznych zrealizowanych w ramach  IV edycji mikroGRANTÓW w 2015 roku. Tym razem dzieci z Przedmieścia Oławskiego poznają cały proces powstawania projektu zagospodarowania przestrzennego, od koncepcji na papierze po realizację w przestrzeni jednego z podwórek tzw. Trójkąta. Razem z prowadzącymi dzieciaki zaprojektują i wykonają także elementy małej architektury wzbogacającej rewitalizowaną przestrzeń. Do dzieła! Weźmy sprawy w swoje ręce i zróbmy swoje miasto, zaczynając od podwórka. Zapraszamy wszystkie dzieci małe i duże do wspólnej zabawy!

Będziemy działać na podwórku między ulicami Kościuszki / Więckowskiego / Traugutta.


27.08.2017 spotkamy się przy Pomarańczarni przy Placu Zgody o godz. 16.00, powędrujemy na podwórko i tam stworzymy plan naszego przedsięwzięcia. Przyjdzie kilka Mądrych Głów - architektów, urbanistów, planistów, inżynierów, którzy doradzą nam i podpowiedzą, jak się do tego zabrać. Natomiast w pierwszy wrześniowy weekend spotykamy się, by na podwórku zrealizować wszystkie plany. Druga część warsztatów odbędzie się w weekend 2-3.09.2017, zapraszamy od godziny 11:00.

Zapisy na cykl warsztatów: zrobmymiasto@wroclaw2016.pl

27.08.2017 | od 16:00 do 19:00
zbiórka: Pomarańczarnia przy Placu Zgody
FB


Osiedlowy polegiwacz - Zbudujmy go wspólnie!
Autorzy projektu – Stowarzyszenie  "Zmieniaj Zakrzów" –  to ekipa lokalnych działaczy z  Zakrzowa, wspólnie z mieszkańcami chcą stworzyć na osiedlu strefę relaksu. Razem ją zaprojektować, wykonać i wybrać najlepsze dla niej miejsce. Dzięki temu w okolicy powstanie integrujące miejsce spotkań.

W przyszły weekend skręcamy „polegiwaczowe” obiekty i zaczynamy prace w terenie nad osiedlową mini strefą relaksu na zieleńcu przy ulicy Zatorskiej i Willanowskiej. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych: uczestników warsztatów, mieszkańców (zwłaszcza okolic ul. Zatorskiej i Wilanowskiej) i naszych sympatyków. Nie trzeba mieć siły Pudziana, panie też powinny dać radę. W niedzielę lub kolejny weekend (zależnie od tempa prac) czekają nas lżejsze zadania związane z pomalowaniem płyt, aranżacją przestrzeni i organizacją niewielkiej imprezy na otwarcie – zapraszamy na Zakrzów!

26.08 | od 12:00
27.08 | od 14:00
teren zielony przy ul. Zatorskiej (między nr 55 i nr 59)
FB


Mobilna Restauracja na Osiedlu Ogrodów
Mobilna Restauracja na Osiedlu Ogrodów to projekt społeczny realizowany przez grupę nieformalną Razem dla Sępolna mający na celu integrację mieszkańców osiedla, promocję lokalnych twórców, małych przedsiębiorców i aktywistów. Tegoroczna edycja odbywa się na Integratorze - drewnianej konstrukcji zbudowanej na miejscu starego kwietnika na skwerze przy ul. Waryńskiego. Zapraszamy Was w sobotę – 26.08, od godziny 14:00 ruszamy do wspólnego sprzątania i porządkowania. Piknik rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zapewniamy letnie menu pełne owoców, warzyw z lokalnych straganów i jadalnych kwiatów, zimne napoje, leżaki do odpoczynku. Dodatkowo dzięki Hebel – Mebel będzie można odnowić koszyki wiklinowe lub małe drewniane przedmioty, wraz z Fundacją Koliber – partnerem pikników – malować bawełniane torby. Zapraszamy także osoby lubiące muzykować do przyniesienia instrumentów i wspólnego grania> Na dzieci czeka kącik zabaw z huśtawką, hamakiem i piłkami.

Udział w pikniku jest bezpłatny, ale będzie nam miło, jeśli weźmiecie ze sobą coś do jedzenia lub picia – na wspólny stół. 

26.08.2017 | od 15:00 do 18:00
Skwer „przy kwietniku” na ul. Waryńskiego
FB


ZOBACZ WROCŁAW! II – gra miejska dla osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu
Trwa nabór do gry miejskiej ZOBACZ WROCŁAW! II - zachęcamy osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także wszystkich chętnych, do udziału! Uczestnicy będą podzieleni na czteroosobowe drużyny, w których skład wchodzić będą osoby z uszkodzeniem wzroku i słuchu oraz wolontariusze i asystenci.

Zgłoszenia ślijcie na zobacz.wroclaw@wroclaw2016.pl do 30.08.2017 r.

23.09.2017 | od 12:00
zielone tereny Parku Szczytnickiego i Pergoli
FB

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

mikro-ludzie-wywczasowi (12)-25160 mikro-ludzie-wywczasowi (5)-32756 projekt_mobilna restauracja na osiedlu ogrodów_fot. dominika hałdrzyńska (18) (Copy) Karlowickie przekąszanie_2 (Copy) Karlowickie przekąszanie_3 (Copy) Nakreceni maslicami_happening malarski_plakat

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail