dzielić się : to share : partekatu
Rezydentki swoje działania realizowały osobno, ale punktem przecięcia się ich dróg stała się właśnie przestrzeń przy Ruskiej 46. Wypełnienie opuszczonej tkanki pracowni manifestami oraz pracami związanymi z projektami artystycznymi nadać ma jej nowy charakter – odnoszący się bezpośrednio do miast, w których tworzyły i które badały rezydentki. Wyzwania, przed jakimi stoi grupa przygotowująca wystawę, to przede wszystkim uzyskanie efektu synergii pomiędzy czterema różnymi działaniami, w efekcie czego prace połączone zostaną z danymi zebranymi w ramach badań realizowanych podczas rezydencji. Wynikiem tej współpracy będzie też przestrzeń-eksperyment, w której działania i narzędzia w nich użyte przenikają się, tworząc wielogłosową, ale spójną narrację na temat miasta postrzeganego jako przestrzeń wspólna w skali makro. Niezmiernie istotnym aspektem procesu przygotowania wystawy jest również wspólne decydowanie o aranżacji przestrzeni na każdym z etapów pracy przy Ruskiej 46.
Wystawa tym samym nawiązywać będzie do współpracy pomiędzy Europejskimi Stolicami Kultury, ale odniesie się też do miejskiego kontekstu działań artystycznych, odpowiedzialności operatorów kultury wobec miasta i jego zasobów oraz do relacji, które łączą instytucje kultury ze środowiskiem twórców niezależnych.
Hiria, elkargune!
Rezydencje Ewy Głowackiej, Gabrieli Kowalskiej, Karli Tobar i Nagore Legarrety zorganizowane zostały w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro.
Wystawa „Miasto jako przestrzeń wspólna” realizowana jest przez Biuro Wrocław 2016 we współpracy z Instytutem Kultury Baskijskiej Etxepare w ramach międzynarodowej konferencji „Miasto i Kultura”.
„Miasto i Kultura” to trzydniowa konferencja dla praktyków i teoretyków kultury, przygotowana wspólnie przez Biuro Wrocław 2016, Uniwersytet Wrocławski oraz Urząd Miasta Wrocławia jako efekt procesu ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Program „Miasta i Kultury” składa się z części akademickiej, która dostępna będzie online w postaci streamingu oraz otwartych warsztatów, debat i spotkań z kreatorami kultury.
Wystawa otwarta będzie od 21 do 24 września 2017 roku. Wstęp bezpłatny.
W dniu 21 września wystawa otwarta będzie w godz. 20:00-24:00.
W dniach 22-24 września wystawa otwarta będzie w godz. 14:00-20:00.
Informacje o artystach: TUTAJ