Zgłoś uwagę

AIR WRO: wystawa „Miasto jako przestrzeń wspólna”

Idea, jaka przyświeca kolektywnemu działaniu w opuszczonym lokalu po byłej pracowni renowacji mebli w podwórzu przy ulicy Ruskiej 46, to współdzielenie przestrzeni. W skali mikro cztery artystki z trzech europejskich miast – Karla Tobar z Bilbao, Nagore Legarreta z San Sebastian, Ewa Głowacka i Gabriela Kowalska z Wrocławia – zaprezentują prace powstałe podczas rezydencji.

dzielić się : to share : partekatu

Rezydentki swoje działania realizowały osobno, ale punktem przecięcia się ich dróg stała się właśnie przestrzeń przy Ruskiej 46. Wypełnienie opuszczonej tkanki pracowni manifestami oraz pracami związanymi z projektami artystycznymi nadać ma jej nowy charakter – odnoszący się bezpośrednio do miast, w których tworzyły i które badały rezydentki. Wyzwania, przed jakimi stoi grupa przygotowująca wystawę, to przede wszystkim uzyskanie efektu synergii pomiędzy czterema różnymi działaniami, w efekcie czego prace połączone zostaną z danymi zebranymi w ramach badań realizowanych podczas rezydencji. Wynikiem tej współpracy będzie też przestrzeń-eksperyment, w której działania i narzędzia w nich użyte przenikają się, tworząc wielogłosową, ale spójną narrację na temat miasta postrzeganego jako przestrzeń wspólna w skali makro. Niezmiernie istotnym aspektem procesu przygotowania wystawy jest również wspólne decydowanie o aranżacji przestrzeni na każdym z etapów pracy przy Ruskiej 46.


Wystawa tym samym nawiązywać będzie do współpracy pomiędzy Europejskimi Stolicami Kultury, ale odniesie się też do miejskiego kontekstu działań artystycznych, odpowiedzialności operatorów kultury wobec miasta i jego zasobów oraz do relacji, które łączą instytucje kultury ze środowiskiem twórców niezależnych.
Hiria, elkargune!

Rezydencje Ewy Głowackiej, Gabrieli Kowalskiej, Karli Tobar i Nagore Legarrety zorganizowane zostały w ramach Programu Rezydencji Artystycznych AIR Wro.

Wystawa „Miasto jako przestrzeń wspólna” realizowana jest przez Biuro Wrocław 2016 we współpracy z Instytutem Kultury Baskijskiej Etxepare w ramach międzynarodowej konferencji „Miasto i Kultura”.

„Miasto i Kultura” to trzydniowa konferencja dla praktyków i teoretyków kultury, przygotowana wspólnie przez Biuro Wrocław 2016, Uniwersytet Wrocławski oraz Urząd Miasta Wrocławia jako efekt procesu ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Program „Miasta i Kultury” składa się z części akademickiej, która dostępna będzie online w postaci streamingu oraz otwartych warsztatów, debat i spotkań z kreatorami kultury.

Wystawa otwarta będzie od 21 do 24 września 2017 roku. Wstęp bezpłatny.

W dniu 21 września wystawa otwarta będzie w godz. 20:00-24:00.

W dniach 22-24 września wystawa otwarta będzie w godz. 14:00-20:00.
Informacje o artystach: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

MIK-Miasto-jako-przestrzeń-wspólna-profilowe-67192

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail