Zgłoś uwagę

38. Przegląd Piosenki Aktorskiej: znamy program!

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono program tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 marca-2 kwietnia – po zeszłorocznym, majowym PPA, kiedy miasto było Europejską Stolicą Kultury, wracamy do tradycyjnego, marcowego terminu. Pod kierunkiem dyrektora artystycznego, Cezarego Studniaka. Publiczność festiwalu będzie miała okazję zobaczyć ponad 30 koncertów i spektakli. Bilety w sprzedaży od 4 lutego – online i w kasie Capitolu.

REPERTUAR / BILETY

Przegląd Piosenki Aktorskiej to chyba jedyny na świecie festiwal poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Dziś na scenie – nie tylko musicalowej, ale także, a może przede wszystkim, w teatrze dramatycznym – piosenka nie jest już tylko dodatkiem. To pełnoprawny sposób prezentacji myśli twórczej, czasem istotniejszy niż słowo mówione. Obserwacjom, jak muzyka i słowo wzajemnie się uzupełniają i współtworzą nową jakość, poświęcony jest wrocławski festiwal.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznego Przeglądu będzie Jamie Cullum – jeden z najpopularniejszych dziś muzyków jazzowych na świecie. Ma charyzmatyczną osobowość i ogromny talent – jego obecność na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, jedynym na świecie festiwalu poświęconym interpretacji piosenki, nie powinna więc nikogo dziwić.

 

Najbardziej oczekiwanymi wydarzeniami Przeglądu są oczywiście Gala i Finał. Koncert Galowy, „Muzeum Wolności”, firmuje najśmielszy dziś w Polsce literacki kabaret i teatr – warszawski Pożar w Burdelu. Do stałego składu dołączą m.in. Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr, Magda Umer, Pablopavo i Bartosz Porczyk, a historia toczyć się będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości, w tytułowym muzeum, czyli w jedynym miejscu, gdzie wolność można jeszcze oglądać.

Koncert Finałowy składa się z dwóch części: pierwsza to Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i emocje związane z wyborem laureatów przez jury, dziennikarzy i publiczność. Druga, „Dziubanina”, to piosenki i muzyka jednego z najciekawszych kompozytorów teatralnych, Piotra Dziubka, współpracującego często z Wojciechem Kościelniakiem, widziane jednak oczami Agaty Dudy-Gracz, która jest autorką scenariusza i reżyserką „Dziubaniny”.

Więcej na: http://ppa.wroclaw.pl/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Ach jaka piękna jest fot. Wiesław Czerniawski ''DO DNA fot.Bartek Cieniawa(2) (Copy) IMG_4520 (Copy) Meme_RIGAL_©pierregrosbois-242 (Copy) Meme_RIGAL_©pierregrosbois-525 (Copy) muktiar ali ji (15) (Copy) PIBLOKTOQ-fot_Bartek_Warzecha_┬ę_DSC0161_CB (Copy) PwB fot. Kasia Chmura_003 (Copy) Jamie revised 1641 Kochanie... 3, fot. Jakub Wittchen Steve-Smyth_General-Use-LOW credit- Burghard Mannhofer

Pliki do pobrania

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail